Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Wydarzenia 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 odbyły się następujące działania pod skrzydłami naszej szkolnej biblioteki:

  1. Uczestniczyliśmy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa,
  2. Zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Czytelniczy, już po raz czwarty,
  3. Odbyło się uroczyste pasowanie klasy 1 na czytelnika biblioteki szkolnej,
     
  4. Nasi czytelnicy mogli obejrzeć wystawę Sleeveface, czyli ubierz się w książkę ( wypożyczoną z SP w Pogwizdowie),
  5. Nasi czytelnicy brali udział w zewnętrznych konkursach czytelniczych i osiągali sukcesy……….(VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Hażlachu, II miejsce Zuzanna Łodzińska, wyróżnienie Amelia Lankocz; Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna OLIMPUS: Laureaci: Zuzanna Łodzińska i Joszko Pustówka),
  6. Uczniowie uczestniczyli w wielu bibliotecznych konkursach szkolnych: Okładka książki, Ilustracja do legendy o Skarbniku, Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem,
  7. Cyklicznie nauczyciele – bibliotekarze czytali i nadal czytają dzieciom ciekawe książki, a wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla młodego człowieka jest kontakt z literaturą i jaki ma wpływ na jego rozwój,
  8. Biblioteka wyszła w „teren” i odwiedziła nasz Szkolny Oddział Przedszkolny w Puńcowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach Motylkowo.

    Czytany był teatrzyk Kamishibai, oglądaliśmy ciekawe książki, wysłuchaliśmy słuchowiska z przemyconymi wiadomościami popularnonaukowymi i tworzyliśmy łąkę pełną motyli i kwiat
    ów.
  9. Wizyta grupy przedszkolnej z Dzięgielowa,
  10. Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w ramach Akcji CPCD,
  11. szkolny konkurs czytelniczy dla klas 4-7,
  12. udział w zewnętrznych konkursach bibliotecznych: Pamięć w słoiku, Wielki powrót Ondraszka.

    Nadia Cieślar z klasy 3b zdobyła wyróżnienie w IV regionalnym konkursie bibliotecznym „Wielki Powrót Ondraszka” organizowanym przez Publisher Innowacje, Biblioteę Pedagogiczną i ZS nr 9 w Jastrzębiu Zdroju.

  13. Spotkanie końcoworoczne aktywu bibliotecznego.

W marcu odbyły się w naszej szkole dwa konkursy ( plastyczny i pisemny), które dotyczyły zdrowego
odżywiania. Poniżej przedstawiamy wyniki:

„Jem zdrowo i kolorowo” – konkurs plastyczny

1. P. Klimas kl.I, B. Jankowski kl.I
2. A. Kłósko kl. IIIb, S. Kokot kl. IIIa, K. Kokot kl. IIIa
3. N. Cieślar kl. IIIb, W. Wałach kl. I, A. Krzok kl. IIIb
Wyróżnienia: B. Biędzio kl. II, I. Kempa kl. IIIb

” Odżywiam się zdrowo” – test

1. T. Jaworski – kl. IIIb
2. D. Cieślar – kl. IIIa
3. T. Pustówka – kl. IIIb
Wyróżnienia za największą liczbę punktów z klasy otrzymali: S. Cieśliński – kl. I, B. Biędzio – kl. II

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom GRATULUJEMY !