Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Wydarzenia 2018/2019

20 wrzesień

W tym tygodniu odbyły się szkolenia na Aktyw Biblioteczny. Nasze biblioteczne szeregi zasiliło 15 uczniów z klas 3-8.

od 22 października

Gang Słodziaków w bibliotece szkolnej

Od 22.10. 2018 roku w bibliotece szkolnej spora grupa z klasy 1 spotyka się z Jeżem Jerzykiem, Sową Zosią, Bobrem Borysem, Zajęczycą Zuzią, Liskiem Luckiem i Rysiem Rysiem. Zajęcia mają charakter cykliczny.  Dzieci słuchają czytanej przez panią Ewę książki pt.: „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej, rysują, wykonują różne działania, współdziałają ze sobą. Na zakończenie zajęć, w swoim albumie ucznia wklejają naklejkę ze słodziakiem.

13 listopad

Szkolny   konkurs: „ 100 na 100”  czyli „ Piękna, nasza Polska cała”

Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ( 1918- 2018) Wy młodzi Polacy  pokazaliście piękno naszego kraju w pracach plastycznych.

Do biblioteki dotarło 100 prac !

Drodzy Uczniowie, możecie być z siebie dumni!

16 listopad

Podczas apelu rozdano nagrody za konkurs „Piękna nasza Polska cała”.  Zdjęcia z rozdania nagród można zobaczyć w naszej galerii, zaś wyniki i listę nagrodzonych uczniów w aktualnościach.

15 listopad do 3 grudzień

 

Kiermasz książek w bibliotece szkolnej
W dniach 15.11.2018 r. – 03.12.2018 r. w bibliotece można kupować książki w okazyjnych cenach. Większość pozycji przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Kiermasz obsługują przedstawiciele Aktywu Bibliotecznego. W ramach rozliczenia, biblioteka otrzymuje tzw. ” książki – gratisy”, które przeznaczone są do ogólnego wypożyczenia lub na nagrody w konkursach. Zapraszamy ! 

28 listopad

W tym dniu uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników i wypożyczyli swoje pierwsze książki.

30 listopad do 7 grudzień

W terminie od 30 listopada do 7 grudnia w naszej bibliotece jest wystawa lapbooków wykonanych przez klasę 5. Uczniowie wykonali swoje lapbooki jako podsumowanie lektury „Opowieści z Narni”.