Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Święta Narodowe w szkole i punktach przedszkolnych

Święta Narodowe w szkole i punktach przedszkolnych 15 maja 2019

8 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu upamiętniającym Święto Konstytucji 3 Maja. Mamy nadzieję, że kilka chwil ze słowem i muzyką dała dzieciom i  młodzieży szansę na zrozumienie, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja.

Uczniowie klasy 4, którzy przygotowali ten apel wspólnie ze swoją wychowawczynią Panią Beatą Burdek, starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Mamy nadzieję, że to krótkie spotkanie zachęciło wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.

Przypomnieliśmy sobie ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

Nasze najmłodsze dzieci z punktów przedszkolnych w Puńcowie również przypominały sobie co to znaczy być Polakiem, czym dla nich jest Ojczyzna i jakie są symbole narodowe.
30 kwietnia w przedszkolu dzieci uczciły święta narodowe wykonując flagi, słuchając utworów patriotycznych i rozmawiając o tych ważnych dla każdego Polaka sprawach.