Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Czas bożonarodzeniowy w naszej szkole

Czas bożonarodzeniowy w naszej szkole 3 stycznia 2020

Wkroczyliśmy w Nowy 2020 Rok. Mamy nadzieję, że będzie to czas owocny, dobry, pełen sukcesów, szczęścia i radości. Tego tez życzymy naszym podopiecznym i ich rodzinom oraz nam samym. 

Za nami przerwa świąteczna, ale warto choć na chwilę wrócić pamięcią do czasu przygotowań do świąt i wspomnieć co wtedy działo się w naszej szkole. Cały grudzień niósł kolędę i piękny zapach piernika. Przygotowania do świętowania czasu bożonarodzeniowego rozpoczęły się już w listopadzie. To wtedy zarówno dzieci najmłodsze w punktach przedszkolnych jak i uczniowie naszej szkoły ćwiczyli śpiewy, tańce i spektakle na wiele okazji, podczas których mieli szansę się zaprezentować. 

Zespół młodych aktorów spotkał się 30 listopada na sześciogodzinnych warsztatach teatralnych- doskonalili spektakl „Gość Oczekiwany”, który był częścią programu na wieczór kolęd.

5 grudnia ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała do Wędryni na uroczyste Rozświetlenie Choinki. Podczas tego popołudnia śpiewali kolędy oraz integrowali się w uczniami SP Bażanowice i SP Wędrynia.

Cały weekend 7-8 grudzień upłynął nam w bardzo świątecznym nastroju. Nasze przedszkolaki oraz uczniowie z klas
4-8 wzięli udział w programie gminnego świętowania. W sobotę 7 grudnia zaśpiewali podczas rozświetlenia choinki, zaś w niedzielę 8 grudnia zarówno pracownicy szkoły jak i uczniowie wzięli udział w Jarmarku bożonarodzeniowym.

Dnia 13 grudnia 2019 roku w Punktach Przedszkolnych w Puńcowie odbyły się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE w wykonaniu obu grup przedszkolnych „Wesołych Pszczółek” i „Biedronek”. Zaproszeni goście tłumnie przybyli, aby obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Jasełka rozpoczęła uroczystym powitaniem Pani Dyrektor Katarzyna Bogdał. Podczas świątecznego przedstawienia obecna była Wójt Gminy Goleszów Pani Sylwia Cieślar oraz Radni Gminy Goleszów Pani Renata Hanus i Pan Ryszard Florczykiewicz. Przybyli także zaproszeni: sołtys Puńcowa Pan Andrzej Ernst oraz proboszcz Parafii św. Jerzego w Puńcowie ks. Dariusz Kowala. Przedszkolaki zachwyciły wszystkich swoim występem: śpiewały, tańczyły i recytowały. Po przedstawieniu Pani Dyrektor oraz Pani Wójt podziękowały dzieciom za włożony trud i złożyły wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz noworoczne.  Po części oficjalnej odbył się poczęstunek zorganizowany przez Rodziców. Wszyscy chętnie odwiedzali nasz kiermasz świąteczny, a wychodząc dziękowali Dyrekcji oraz pracownikom przedszkola za zorganizowanie imprezy.
(M. Mróz-Sobel)

W czwartek 19 grudnia miał miejsce XIV Wieczór Kolęd. Był to wspaniały i nastrojowy czas spędzony wspólnie w naszej szkole z rodzicami, dziadkami i wieloma zaproszonymi gośćmi. Tego wieczoru byli z nami Przewodniczący Rady Gminy Pan Karol Lipowczan, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Elżbieta Duraj, radni i sołtysi z miejscowości, dla których obwodem jest nasza szkoła, duchowni kościołów rzymskokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego, przedstawiciele stowarzyszeń oraz wiele innych osób. Tego wieczoru, na początku swój program zaprezentowały dzieci najmłodsze z Punktów Przedszkolnych w Puńcowie- zobaczyliśmy dwa układy taneczne oraz usłyszeliśmy pełną entuzjazmu pastorałkę.
Część kolędową Szkoły Podstawowej rozpoczął Olek- zaśpiewał piękny utwór „Mario czy już wiesz?”.
Następnie swoje pastorałki wyśpiewali uczniowie klas 1-3.
Uczniowie z klas 6-8 przygotowali spektakl „Gość Oczekiwany” na podstawie książki Zofii Kossak-Szczuckiej, który z pewnością pobudził wszystkich do refleksji.
A na zakończenie- uczniowie klas 4-8 wspólnie zaśpiewali Gwiazdo świeć, kolędo leć oraz Pastorałkę od serca do ucha.
Życzenia w imieniu Wójta Gminy oraz Rady Gminy złożył Przewodniczący Pan Karol Lipowczan.
Następnie wszyscy mogli spędzić parę chwil na placu szkolnym- tam czekały na nich pyszne ciasta, gorące napoje, kiełbasa oraz świąteczny kiermasz.

Bardzo gorąco dziękujemy Panu Januszowi Gawlikowi za oświetlenie wieczoru kolęd oraz rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację tego spotkania.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o spotkaniach z Mikołajem, które odbyły się 5 i 6 grudnia w Szkole i Punktach Przedszkolnych- jest to bowiem bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość.

W piątek 20 grudnia, każda klasa świętowała w swoim gronie. Uczniowie ze swoimi wychowawcami spędzili miły czas, składali sobie życzenia, częstowali się przyniesionymi słodkościami i innymi smakołykami, zaś od 21 grudnia rozpoczęliśmy zasłużoną przerwę świąteczna.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc w przygotowaniu wielu działań, jakie były realizowane  w naszej szkole w grudniu- rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i innym osobom wspierającym szkołę. Za nami piękny czas.

Tekst: W. Glajc