Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Działania Samorządu Uczniowskiego

Działania Samorządu Uczniowskiego 5 listopada 2020

W naszej szkole z zaangażowaniem działa Samorząd Uczniowski. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku szkolnego spotykali się wielokrotnie by przygotować plan działania i zabrać się do pracy. Już udało im się zorganizować kilka swoich pomysłów.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został Pan Jakub Molin.

W drugim tygodniu września Samorządy Klasowe spotkały się wraz z opiekunem by ustalić termin wyborów i przypomnieć sobie zapisy regulaminu Samorządu Uczniowskiego, które związane są właśnie z wyborami. Uczniowie zgłosili swoje kandydatury z listami poparcia i rozpoczęli kampanię wyborczą.

18 września przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Karolina Kojs, a jej zastępcą Jakub Mrachacz. 

W kolejnym tygodniu uczniowie zabrali się do pracy, zebrali wiele swoich i uczniowskich pomysłów i przygotowali plan pracy na nowy rok szkolny. Postanowili także dokonać podziału członków Samorządu Uczniowskiego na sekcje: organizacyjną, porządkową i dekoracyjną.

W ostatnim tygodniu września przygotowali atrakcje na Dzień Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września.

Był to dzień pełen atrakcji i integracji klasowych, a do tego przepełniony słodkościami i życzeniami skierowanymi w stronę wszystkich chłopaków w naszej szkole.

W październiku uczniowie zajęli się przygotowaniami do Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku ze względu na pandemię nie świętowaliśmy wspólnie na sali gimnastycznej, jednak przedstawiciele Samorządu pamiętali o pracownikach szkoły- złożyli życzenia i wręczyli miłe upominki.

Kolejna odsłona działań SU za jakiś czas. Mamy nadzieję, że i w czasie nauczania zdalnego uda nam się wymyślić jakieś ciekawe formy działania.