Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia 16 października 2019

15 października w naszej szkole świętowaliśmy podwójnie: święto Komisji Edukacji Narodowej oraz PASOWANIE NA UCZNIA. Uczniowie klas pierwszych zaprosili na tę uroczystość swoich rodziców. Na sali gimnastycznej zebrali się również wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Uroczysta akademia rozpoczęła się od życzeń dla wszystkich pracowników szkoły wyrażonych śpiewem i słowem. 

Kto pragnie innych uczynić radosnymi
Ten sam musi posiadać radość
Kto chce ciepło wnosić w świat
Sam musi płonąć ogniem
Kto pragnie innym pomagać
Musi być przepełniony miłością
Kto chce wprowadzać pokój
Ten musi mieć pokój w swoim sercu

W to dzisiejsze święto- życzymy Wam wszystkim będącym częścią naszej szkoły wiele radości, wewnętrznego płomienia rozpalającego Was do działania, miłości do i od świata, a także pokoju w sercu. Nawet jeśli przytłaczają Was czasem trudy pracy w szkole, i wychodzicie z lekcji całkiem zrezygnowani- nie traćcie poczucia, że jednak warto. Bo nauka, to tzw. potęgi klucz, a wy nam ten klucz przekazujecie.

Samorząd Uczniowski na tę okazję przygotował słodkości w słoiku ze specjalną instrukcją dla wszystkich pracowników szkoły.

Druga część naszej akademii poświęcona była przede wszystkim uczniom klas pierwszych.  Dobra wróżka chciała wszystkich pasować na uczniów jednak ten plan zniszczyła zła wróżka, rzucając zaklęcie na dzieci.

Dzieci, by uratować się przed zgubnym działaniem zaklęcia, na prośbę księżniczki podróżowali do pięciu krain: śpiewu, pracy, mądrości, miłości i tańca. W czasie podróży uczniom klas pierwszych towarzyszyli uczniowie klas starszych, którzy wspierali ich w trudach. Dzieci klas pierwszych śpiewały piosenkę, wykonywały obliczenia matematyczne, mówiły wierszyki o miłości do Polski i o bezpieczeństwie oraz tańczyły. W każdej krainie udowodnili, że posiadają określone umiejętności i zdobyli  atrybuty potrzebne do odczarowania zaklęcia.

 

Wszystko zakończyło się szczęśliwie- księżniczka mogła zrzucić złe zaklęcie, a dzieci przystąpiły do ślubowania i zostały pasowane na uczniów.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na stronie naszej szkoły.

Tekst; W. Glajc

Zdjęcia: K. Bogdał, A. Miłoń, W. Glajc