Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Elwira Kaczmarczyk laureatką XI Międzynarodowego Konkursu Literackiego

Elwira Kaczmarczyk laureatką XI Międzynarodowego Konkursu Literackiego 1 czerwca 2020

Z ogromną radością przekazujemy informację o kolejnym literackim sukcesie uczennicy klasy VII Elwirki Kaczmarczyk, która została Laureatką  tegorocznej XI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu „Zostań   pisarzem z...” pod nazwą „ Zwierzyniec”. Warto dodać, że w zeszłym roku Elwira również była laureatką tego konkursu. Wtedy napisała wiersz, tym razem prozę.

Biblioteka Miejska w Cieszynie zaprosiła uczniów szkół podstawowych do kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu ZOSTAŃ PISARZEM Z … Tegorocznym Mistrzem Konkursu jest ceniony pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk Marcin Pałasz.

Dzieci i młodzież z klas 4-8 zostały zachęcone do napisania utworu literackiego na temat zwierząt. To świat, który zdumiewa, fascynuje i intryguje. Czasami uczy, wzrusza, czasami też przeraża lub zastanawia. Zwierzaki są  po prostu zadziwiające!

Uczniowie naszej szkoły pisali swoje dzieła literackie pod opieką Pani Sylwii Macihorskiej. Na konkurs przesłano 9 prac o bardzo ciekawej treści.  Cieszymy się bardzo, że pasja tworzenia rozwija się wśród naszych uczniów.

Elwirka Kaczmarczyk napisała pracę zatytułowaną „Zamiana miejsc”. To niezwykły obraz literacki pokazujący co wydarzyłby się gdyby zamienić rolami ludzi i zwierzęta. Warto przeczytać tek tekst i pomyśleć nad tym jak my ludzie traktujemy zwierzęta.

Zmiana Miejsc – Elwira Kaczmarczyk

Poniżej zamieszczamy także inne prace uczniów naszej szkoły. Zachęcamy to czytania.

Jeżyk-Patrycja Jaworska

Miłość do koni- Nadia Cieślar

Moje koty-Kornel Witoszek

Mój pies Tania i jej przygody-Kacper Sobel

Niezwykłe zwierzęta z zamierzchłej przeszłości-Filip Michalik

 

Weronika Glajc