Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Gminne Świętowanie

Gminne Świętowanie 10 grudnia 2019

Nasza szkoła, w odpowiedzi na zaproszenie Pani Wójt Sylwii Cieślar, wzięła w tym roku udział w trzech imprezach w ramach Gminnego Świętowania. 

Już w czwartek 5 grudnia, 23 osobowa grupa uczniów pod opieką Pani Dyrektor i Pani Aliny Kubaszczyk pojechała do Wędryni, by tam zaśpiewać na uroczystym rozświetleniu choinki i spotkaniu z Mikołajem. Nasz chórek szkolny pojechał tam razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bażanowicach, z którymi wspólnie zaśpiewali jedną kolędę. 

 

W sobotę 7 grudnia, nasz szkolny chórek wystąpił na rozświetleniu choinki w Goleszowie. Tutaj uczniowie naszej szkoły zaśpiewali 3 utwory: „Pastorałkę od serca do ucha” wspólnie ze Szkołą Podstawową w Goleszowie, „Pierwszą Gwiazdę” wraz z uczniami z SP Bażanowice i „Gwiazdo świeć, kolędo leć” samodzielnie. 

W tym dniu nie zabrakło również naszych najmłodszych podopiecznych z Punktów Przedszkolnych w Puńcowie. Dzieci wykonały piękny taniec do znanego utworu Leonarda Cohena Hallelujah. 

Po zakończeniu występów, wszystkie dzieci, ich opiekunowie, rodzice i inni goście udali się w stronę goleszowskiej choinki, by ją uroczyście rozświetlić oraz spotkać się tam ze Świętym Mikołajem.

Kolejny dzień, 8 grudzień, to czas jarmarku bożonarodzeniowego. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od dłuższego czasu- zaangażowani się uczniowie, nauczyciele, a nawet rodzice. Wykonano ogromną ilość pięknych ozdób świątecznych, upieczono ciasteczka, a także śliczne dzieła cukiernicze z piernika. Byliśmy bardzo zadowoleni z naszego stoiska na jarmarku, a panująca tam atmosfera dawała nam sporo radości.

Niestety około godziny 15 musieliśmy w szybkim tempie przenieść cały kiermasz do budynku byłego Gimnazjum z powodu coraz mocniej wiejącego wiatru. To nie zaszkodziło atmosferze wydarzenia, ale wzbudziło spore emocje u wszystkich, którzy mieli rozłożone swoje stoiska na placu przy choince. 

Od godziny 16 w namiocie przy Urzędzie Gminy rozpoczęły się występy chórów działających przy parafiach na terenie naszej gminy- było bardzo świątecznie za sprawą wielu kolęd, które można było usłyszeć w wykonaniu poszczególnych grup. 

Na zakończenie tego trzeciego już dnia z cyklu Gminnego Świętowania, wszyscy zebrani mogli obejrzeć pokaz świąteczny FIRESHOW w wykonaniu teatru ognia INFERIS, w którym tańczy z ogniem absolwentka naszej szkoły Aneta. 

Za nami intensywny, ale dający sporo satysfakcji czas przedświąteczny.
Bardzo serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do tego, by udział naszej szkoły w Gminnym Świętowaniu był możliwy. 

W. Glajc