Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Grantowy sukces naszej szkoły

Grantowy sukces naszej szkoły 17 czerwca 2020

Grantowy sukces naszej szkoły.

Czas nietypowej sytuacji, w której obecnie się znajdujemy, nie przeszkodził w planowaniu zadań na rok szkolny 2020/21 – przystąpiliśmy do konkursu grantowego. Zgłoszone projekty mają na celu popularyzację matematyki i zachęcenie uczniów  do nauki i zabawy w nietypowy sposób – praktyczny, ciekawy, twórczy – jednym słowem „odczarowujący”  królową nauk i  jednocześnie poprzez realizację  różnorodnych zadań zachęcający do nauki.

Z nadzieją na sukces złożyliśmy dwa wnioski mPotęgi – dla klas 4-6 „Matematyczne potyczki” (o wartości 5.000zł) oraz dla klas 7-8 „Matematyczne podróże” (dofinansowanie 8.000zł).  Z wielką radością przyjęliśmy fakt, że  projekty znalazły uznanie kapituły konkursowej i otrzymamy środki finansowe na realizację zadań oraz wzbogacenie szkoły w pomoce dydaktyczne  i  sprzęt potrzebny do nowoczesnej nauki.

Spośród wielu kryteriów konkursu, najważniejsze to atrakcyjność i różnorodność podejmowanych działań edukacyjnych oraz aktywne włączanie rodziców w realizację niektórych przedsięwzięć.

Czym będziemy się zajmować w ramach tych potyczek z matematyką?

Będziemy organizowali wiele ciekawych konkursów, prezentacji, zabaw oraz zajęć, podczas których uczniowie będą rozwijali swoje kompetencje, pracując zespołowo nad projektami matematycznymi.

Nauczyciele wraz z dziećmi wybiorą się w starożytny świat greckich matematyków, poznają sztukę geometrycznych układanek z Dalekiego Wschodu, zajmą się algebrą. Będą także uczyć się praktycznej matematyki, poznają tajniki inwestowania na giełdzie oraz będą rywalizowali w comiesięcznych mistrzostwach, w których wybierani będą między innymi mistrzowie rachunku, praktycznej matematyki, cyfr rzymskich czy zadań związanych z geometrią. Ważnym celem realizowanego projektu jest włączanie rodziców do współpracy i rywalizacji. Będzie więc Jaskinia Zagadek czy pokazy sztuczek matematycznych oraz niezwykle ciekawe prelekcje.

Mamy nadzieję, że po wakacjach sytuacja się ustabilizuje i już we wrześniu będziemy mogli wrócić do szkoły i pochwalić się relacją z naszych podróży w świat matematyki .

Warto dodać, że na konkurs wpłynęły  523  wnioski, a przyjęto  152 –  tym większa satysfakcja dla naszej szkoły, że dofinansowanie obejmie obydwa nasze projekty.