Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

III Rajd Szlakiem Szkolnych Schronisk Młodzieżowych Podbeskidzia

III Rajd Szlakiem Szkolnych Schronisk Młodzieżowych Podbeskidzia 18 czerwca 2019

31 maja klasa 6 wzięła udział w III Rajdzie Szlakiem Szkolnych Schronisk Młodzieżowych Podbeskidzia. Uczniowie pokonali trasę 9 km, idąc z Dzięgielowa do Cieszyna. Rynek był miejscem odpoczynku. Następnie dziewczęta i chłopcy powędrowali ul. Menniczą wzdłuż Teatru im. Adama Mickiewicza i Książnicy Cieszyńskiej. Dotarli na Wzgórze Zamkowe, a później skierowali swe kroki na ul. Przykopa, by podziwiać urokliwą Cieszyńską Wenecję. Metę rajdu stanowił Camping ,,Olza” na ul. Łyska.

Po przybyciu na miejsce klasa 6 została podzielona na trzy grupy i stanęła do różnorakich konkurencji wraz z innymi uczniami szkół podstawowych. Szóstoklasiści brali udział w przeciąganiu liny, rzucali piłeczką do celu i skakali w workach. Uczestniczyli w biegu na orientację. Przedstawili jury trasę rajdu, a na koniec zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki. Za udział w konkursach otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Piątkowy pieszy wypad do Cieszyna okazał się bardzo dobrym czasem związanym z wędrówką, zwiedzaniem Cieszyna, a także integracją zespołu klasowego.

Sylwia Macihorska