Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o naszym kraju „Kocham Cię Polsko !!!”

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o naszym kraju „Kocham Cię Polsko !!!” 17 listopada 2019

13 października w Punktach Przedszkolnych w Puńcowie odbył  się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o naszym kraju „Kocham Cię Polsko !!!” pod patronatem Wójta Gminy Goleszów Pani Sylwii Cieślar.

W konkursie  wzięły udział przedszkola z Równi, Cisownicy, Dzięgielowa, Bażanowic, Zamarsk oraz Puńcowa. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowali: Martynka, Magdzia i Kacper P.

Dzieci brały udział w wielu konkurencjach. Były to zadania związane z wiedzą ogólną o naszym kraju, o naszym regionie, brały udział w zadaniach sportowych, plastycznych i muzycznych. Każda drużyna dzielnie reprezentowała swoje przedszkole.

Pytania były różnorodne, a wiedza dzieci tak duża, że bez dogrywki nie można było jednoznacznie wyłonić  zwycięzcy. W ostatecznym rozrachunku:

I miejsce zajęła reprezentacja z Puńcowa

II miejsce zajęła reprezentacja z Bażanowic

III miejsce zajęła drużyna z Zamarsk

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody indywidualne, dyplomy, a trzech zwycięzców większą nagrodę dla swojego przedszkola.

Wraz z dziećmi przybyli ich wychowawcy oraz dwie mamy, które dzielnie kibicowały wszystkim dzieciom.

W prowadzeniu czynny udział brała nasza Pani Dyrektor – Katarzyna Bogdał, która życzliwym i przychylnym okiem czuwała i wspierała wszystkie drużyny podczas oceniania.

Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem dla naszych milusińskich.

Atmosfera była bardzo swobodna i wesoła. Wszyscy dobrze się bawili.

Bardzo dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu (przede wszystkim Pani Basi Holeksie), za czynne włączenie się w organizację konkursu oraz zorganizowanie poczęstunku dla gości. Dziękujemy również szanownemu Jury, w skład którego weszły nauczycielki z zaprzyjaźnionych przedszkoli -Panie Gabrysia Śliwka i Angelika Wawrzyczek oraz Pani Weronice Glajc z SP w Dzięgielowie, za zaangażowanie i sprawiedliwe ocenianie drużyn.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii naszej szkoły oraz w  fotoreportażach na stronie naszej gminy.

Tekst: Joanna Czyż-Zahradnik

Zdjęcia: Katarzyna Bogdał, Weronika Glajc