Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 6 października 2019

Na dzień 4 października w tym roku przypadał IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła również przyłączyła się do wspólnej zabawy z matematyką. 

Na wspólnym apelu, uczniowie klasy 5 przybliżyli nam ideę organizowania tego dnia i przedstawili zasady oraz przebieg naszego szkolnego konkursu. Pani Dyrektor oficjalnie ogłosiła Dzień Tabliczki Mnożenia za otwarty i życzyła samych dobrych wyników.

W I etapie uczniowie klas IV-VIII pisali indywidualne testy z tabliczki mnożenia na czas. Prócz tego zadania, na wszystkich czekały również rebusy i łamigłówki matematyczne z wykorzystaniem tabliczki mnożenia i dzielenia- zadania te wykonywali w grupach.

Komisje składające się z uczniów klasy 5 sprawdziły wszystkie testy i na kolejnej lekcji miał miejsce finał konkursu. Wszyscy eksperci (czyli osoby, które bezbłędnie rozwiązały testy) mówili na głos wyniki przedstawianych im działań. Liczyła się oczywiście szybkość i poprawność.

W tym roku MISTRZYNIĄ TABLICZKI MNOŻENIA naszej szkoły została AMELIA LANKOCZ z klasy 7. Gratulujemy!

W.G.