Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

KONKURS WIEDZY O POLSCE „Kto Ty jesteś?-Polak mały…”

KONKURS WIEDZY O POLSCE „Kto Ty jesteś?-Polak mały…” 18 listopada 2018

W dniu 16 listopada 2018 w Punkcie Przedszkolnym w Puńcowie przy Szkole Podstawowej w Dzięgielowie odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs Wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś?-Polak mały…”W konkursie brało udział 5 drużyn trzyosobowych. Głównym jurorem była Pani Dyrektor mgr Katarzyna Bogdał. Konkurs przeprowadziły panie Małgorzata Mróz- Sobel i Joanna Czyż-Zahradnik.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich u dzieci 5-6 letnich, wdrażanie do poszanowania Ojczyzny, pielęgnowanie tożsamości narodowej, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, zachęcanie do aktywności fizycznej i muzycznej, rozwijanie umiejętności polonistycznych i geograficznych oraz integracja zespołów konkurujących ze sobą.

Dzieci brały udział w 12 konkurencjach, w których pojawiały się elementy czytania, liczenia, kojarzenia faktów, umiejętności słuchania tekstu czy składania puzzli z umiejętnością dopasowania napisów do powstałych obrazków. Poza tym dzieci musiały rozpoznać spośród wielu herb Cieszyna, kontur Polski z wyznaczeniem rzeki Wisły, miast: Warszawy, Krakowa, Cieszyna i krain geograficznych: Morze Bałtyckie i Tatry. Poza tym wykazały się ogromną wiedzą podczas konkurencji ruchowej „Tak czy Nie?”, gdzie po przebiegnięciu toru pomiędzy pachołkami musiały prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytanie. Przygotowane pytania były trudne, podchwytliwe, jednak dzieci bardzo dobrze sobie z nimi poradziły, były skupione na pracy, zachowywały zasady „zdrowej” konkurencji. Ostatnią konkurencją był konkurs plastyczny, w którym dzieci musiały wypełnić wiązkami z patyczków czerwone miejsce na fladze Polski.

Spośród 5 drużyn wyłoniono zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za zajęte miejsca.

Konkurs zakończył się występem grupy „Wesołe Pszczółki”- „DZIĘKUJĘ CI POLSKO”. Był to krótki występ z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Występ ten obejrzały dzieci z grypy „Biedronek”.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii.

Joanna Czyż-Zahradnik