Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Kulig klas 4 i 5

Kulig klas 4 i 5 12 lutego 2019

7 lutego był pięknym, słonecznym, odrobinę mroźnym dniem- można powiedzieć dniem idealnym na kulig. Właśnie wtedy klasy 4 i 5 wraz z wychowawcami i opiekunami pojechały do Wisły Czarne by tam oddać się zimowemu szaleństwu. 

Na kulig pojechaliśmy trzema zaprzęgami, a nasza trasa przebiegała doliną Białej Wisełki. Podziwialiśmy wspaniałe widoki, a rzeka w zimowej odsłonie wyglądała bardzo pięknie. 

Na końcu naszej zimowej trasy czekała na nas pyszna gorąca herbata z zielin i pieczona kiełbasa kiełbasa z chlebem. Gospodyni tego miejsca, Pani Mariola, opowiedziała dzieciom o miejscu w którym się znajdują, podała kilka istotnych faktów geograficznych, a następnie przeprowadziła mały quiz z wiedzy 🙂

Dla naszych dzieciaków każda, nawet malutka górka była wspaniałym miejscem do zimowego szaleństwa. Warto skorzystać w ferie zimowe z dostępnych w naszych okolicach górek, gdyż wyraźnie dzieci są spragnione tej formy rozrywki.

Absolutne szaleństwo i ogromna radość z ilości śniegu panowała na nieco większej górce, gdzie w ruch poszły przywiezione przez dzieci jabłuszka. Niektórym nie przeszkadzał brak „pojazdu” do zjeżdżania- śliskie spodnie też się nadawały. Nasi uczniowie niechętnie opuściły tą górkę- ale tak to już jest, że wszystko co dobre, szybko się kończy.