Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Matematyczne potyczki dla klas 4-6 w listopadzie

Matematyczne potyczki dla klas 4-6 w listopadzie 4 grudnia 2020

W listopadzie realizowano zadania związane z projektem   mPotęga dla klas 4-6.

Realizacja zadań odbywała się głównie w formie pracy zdalnej, ale nie tylko. Zaplanowany konkurs mający na celu wyłonienie Mistrza Praktycznej Matematyki odbył się w szkole w formie stacjonarnej.

Konkurs był poprzedzony eliminacjami, które odbyły się 16 listopada z wykorzystaniem platformy Classrom i Testportal.pl.  Zadania praktyczne i zagadki, z którymi zmagali się uczniowie były zaczerpnięte z obszernego zbioru pomysłów zebranych przez uczniów zespołu projektowego Potęgi 7-8.

Wszyscy uczniowie biorący udział w zawodach przeprowadzonych w formie praktycznych potyczek z wagą, mierzeniem, przelewanie itp. otrzymali dyplomy i upominki sfinansowane w ramach projektu. Otrzymali także poczęstunek w formie odpowiedniej dla czasu trwania obostrzeń sanitarnych.

Uczniowie klas 4-6 podczas zajęć brali udział w edytowaniu dokumentu online, stanowiącego zbiór zagadek matematycznych tworząc tym samym w formie elektronicznej Szkolną Jaskinię Zagadek.

Kolejnym elementem wynikającym z planu były pokazy sztuczek matematycznych, które uczniowie prezentowali poprzez nagrane filmiki. Ten element zaangażował także rodziców i rodzeństwo uczestników. Z uwagi na ciekawe pomysły zespół stworzył kapitułę konkursowa, która wybrała i nagrodziła prace. Nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami przychodzili indywidualnie po nagrody i dyplomy ufundowane ze środków projektu Potęga. Relacje z konkursów i zajęć są  prezentowane w środowisku i  na blogu.

Podczas zajęć są uczniowie biorący czynny udział w pracach – czyli odbiorcy bezpośredni, jak i odbiorcy pośredni przypatrujący się zmaganiom i prowadzonym zabawom drogą elektroniczną.

Dobiega końca konkurs fotograficzny ukazujący matematykę w otoczeniu. Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród przewidziano na grudzień.