Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Teatralna noc w Szkole

Teatralna noc w Szkole 7 października 2019

W nocy z 4 na 5 października nasza szkoła tętniła życiem. Już po raz trzeci uczniowie spotkali się na Teatralnej Nocy w Szkole, by doskonalić swoje umiejętności aktorskie. Prawie 50 uczniów z klas 4-8 wzięło udział tym razem w tej formie aktywności pozalekcyjnej.

Kiedy już wszyscy przyszli do szkoły, przypomnieliśmy sobie obowiązujące zasady oraz przygotowaliśmy materace, na których uczniowie zamierzali spać po skończonych próbach.

Pierwszą część ćwiczeń poświeciliśmy na próbę śpiewu. Po tej części uczniowie klasy 4 zostali na pierwszym piętrze, gdzie mieli zajęcia pod opieką swojej wychowawczyni.

Klasy 5-8 stacjonowały na parterze. Po krótkiej przerwie uczniowie otrzymali scenariusze, rozdzielono role i przeszliśmy do ćwiczenia uroczystości pasowania pierwszoklasistów. Między poszczególnymi próbami uczniowie dobrze się bawili, rozmawiali, integrowali się, nieco odważniejsi próbowali straszyć opowieściami o duchach tych mniej odważnych- to był bardzo pozytywny czas wspólnej zabawy.

Około godziny 3 w nocy zakończyliśmy próby i położyliśmy się, by spać… no cóż… nie było to łatwe, bo jak tu spać, kiedy można robić tyle innych ciekawych rzeczy. Myślę, że po powrocie do domu większość uczestników Teatralnej Nocy przespała przynajmniej pół dnia.

W.G.