Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Warsztaty teatralne z aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej

Warsztaty teatralne z aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 30 maja 2019

28 maja uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z aktorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej- Jerzym Dziedzicem.

To były wspaniale spędzone trzy godziny- uczniowie dowiedzieli się jak ważny jest na scenie właściwy ruch, gest, każde wypowiedziane słowo czy odgłos, odpowiednie wyeksponowanie rekwizytów, a nawet wejście na scenę czy ukłon. Wszystkie te elementy były oczywiście przećwiczone przez różnych uczniów. Ponadto Pan Dziedzic zaprezentował kilka dobrych sposobów na rozgrzanie aparatu mowy oraz wskazał jak ważne jest właściwe wypowiadanie samogłosek. 

Przez cały czas uczniowie chętnie uczestniczyli w kolejnych ćwiczeniach wspaniale się bawiąc i ucząc. Ogromne zainteresowanie wzbudziło ostatnie ćwiczenie, kiedy to w trzyosobowym składzie (dwie uczennice i Pan Jurek), po kilku minutach ćwiczeń, przeprowadzili groźnie wyglądający pojedynek szpadami. Uczniowie z pewnością zaobserwowali jak ważne są odpowiednie techniki gry, które sprawiają, że dla widza wygląda to bardzo realnie.

Strona Teatru Polskiego tak pisze o naszym gościu:  Jerzy Dziedzic, to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od początku swojej kariery aktorskiej związany z przerwami z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. W latach 2001-2006 aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Przez ponad trzydzieści lat stworzył wiele ról teatralnych, zagrał w serialach: „Krewniaki”, „Święta wojna” czy „Kryminalni”, a także użyczył głosu w serialu animowanym „Karrypel kontra groszki”. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Złota Maska. W 1989 r. za rolę Leandra w „Królu Jeleniu” w reż. Andrzeja Jamróza oraz rolę Błażka w „Lampce oliwnej” w reż. Konrada Lesisza. W roku 1994 nagrodzony za rolę Reżysera w spektaklu „Nasze miasto” w reż. Tomasza Dutkiewicza.