Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Wieczór kolęd

Wieczór kolęd 22 grudnia 2018

20 grudnia w naszej szkole bardzo mocno odczuliśmy MAGIĘ ŚWIĄT. Tradycyjnie, w ostatni czwartek przed świętami w godzinach popołudniowych, cała społeczność szkolna wraz ze swoimi rodzinami i zaproszonymi gośćmi spotkała się by wspólnie świętować.

W ten szczególny wieczór mogliśmy się cieszyć obecnością Wójt Gminy Goleszów Pani Sylwii Cieślar, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Karola Lipowczana, radnych Dzięgielowa, duchownych z parafii katolickiej i ewangelickiej oraz przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Dziegielowa. 

Kilkutygodniowe przygotowania do tego wspaniałego wieczoru przyniosły oczekiwany skutek- zarówno najmłodsze dzieci, uczniowie nieco starsi jak i młodzież dali z siebie wszystko. Na scenie pojawiło się prawie 170 osób, które śpiewały, tańczyły oraz przedstawiały spektakl.

Całość rozpoczęła klasa IV śpiewem kolędy „Kolędowania nadszedł czas”. Uczniowie wprowadzili nas w świąteczny czas kolędowy, zaś Pani Dyrektor Katarzyna Bogdał przywitała wszystkich zebranych na szkolnym świętowaniu.

Drugimi wykonawcami na naszej scenie były dzieci z punktów przedszkolnych „Biedronki” i „Wesołe Pszczółki”. Dzieci zaprezentowały 4 układy taneczne.

Kolejni wykonawcy, to uczniowie klasy I, którzy zaśpiewali pastorałkę „Nie miały aniołki choinki na święta”.

Uczniowie klasy II zaśpiewali pastorałkę „Chojka” oraz przedstawili do niej mini scenkę o zakłopotanych pastuszkach.

Klasa III wykonała piosenkę świąteczną o choince do której również zaprezentowali krótką scenkę.

Cały wieczór kolęd poprowadzili  konferansjerzy-  Adela Czerwińska i Tomek Kulak.

Po występach dzieci młodszych, wystąpiło kółko teatralne wraz z zespołem muzycznym na które uczęszczają uczniowie klas IV-VIII. 

Nasza młodzież zaprezentowała spektakl „Opowieść Wigilijna” w wersji współczesnej- było strasznie, groźnie, smutno…ale na szczęście wszystko zakończyło się wspaniale i główna bohaterka Elizabeth Scrooge zrozumiała o co tak naprawdę chodzi w życiu najbardziej.

Pięknie zabrzmiała piosenka finałowa naszego wieczoru, w której dzieci wyśpiewały tak ważną treść:

„Chcemy, by tak było już zawsze, ciepło słów, spojrzeń i rąk, pokój i miłość…
Chcemy, by tak było naprawdę. Chcemy mieć święta przez cały długi rok”

Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim wykonawcom za ogromną dawkę wzruszeń oraz życzyła wszystkiego co najlepsze na zbliżające się święta i nowy rok.

Pani Wójt Sylwia Cieślar również podziękowała wszystkim za zaangażowanie i wspaniale spędzony czas oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Po zakończonym koncercie świątecznym na rodziców i uczniów czekał jarmark bożonarodzeniowy na szkolnym parkingu. Tam przy dźwiękach muzyki świątecznej, palących się ogniskach, przy ciepłej herbatce z przyprawami czy kawie lub gorącej czekoladzie można było miło spędzić czas.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii naszej szkoły, oraz w fotoreportażach na stronie naszej gminy

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego wielkiego przedsięwzięcia.