Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Moje bezpieczne dziecko

Moje bezpieczne dziecko

Drodzy rodzice!

Pragnę podzielić się z wami informacjami i wiedzą jaką uzyskałam biorąc udział w konferencji szkoleniowej  w dniu 20.10.2018 r, organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach na temat: „Moje bezpieczne dziecko”.

Z bardzo dużej ilości informacji, chciałam  Państwu przekazać te, które mnie jako matkę pięciolatka poruszyły i  zainteresowały najbardziej.
Najbardziej pouczający, ale zarazem i poruszający  był film pokazujący eksperyment, który policjanci przeprowadzili na placach zabaw.
Policjant ubrany po cywilnemu, za uprzednią zgodą rodziców, namawiał młodsze dzieci, aby z nim wyszły poza plac zabaw. Miał ze sobą ciekawą zabawkę jaką dla dzieci jest dron, oferował możliwość wspólnej zabawy w terenie gdzie nie ma tak dużo przeszkód czy drzew.
Stanowcza większość dzieci, bez zgody rodziców zgadzała się na opuszczenie placu zabaw z obcym mężczyzną.

Czy mamy pewność, że nasz syn lub córka w podobnej sytuacji zachowałyby się właściwie i oparł namową obcej osoby ?
Nigdy nie jest za wiele rozmów  z dziećmi na ten temat. Jeśli tego jeszcze Państwo nie zrobili, to proszę zróbcie to dzisiaj. Natomiast jak już przeprowadziliście taką rozmowę w przeszłości, powtórzcie ją jeszcze raz, ostrożności nigdy za dużo w tej kwestii.

Aby jako szkoła włączyć się w działania profilaktyczne w tym zakresie w październiku tego roku w klasach I-III, przeprowadzimy warsztaty dla uczniów o tematyce:
„Umie mówić NIE nieznajomym – jestem bezpieczny!”.

Drugą bardzo istotną kwestią  poruszaną na konferencji, była opieka nad dziećmi w miejscach publicznych do których należą plaże, supermarkety, galerie.
Oto kilka praktycznych rad jak skutecznie chronić swoje dziecko przed porwaniem czy zgubieniem się :

Naucz mnie:

Załóż mi:

Pamiętaj:

Mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości w tym zakresie, nie wiedzą jak przeprowadzić taką rozmowę z dzieckiem ?
Zapraszam do gabinetu pedagoga lub o kontakt za pośrednictwem „maila zaufania”.