Aktualności

Wiosenny Konkurs Recytatorski

W piątek, 24 kwietnia, w naszej szkole odbył się wiosenny konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali piękne utwory o tematyce wiosennej, w tym „Ptasie radio” autorstwa Julian Tuwim. Występy były pełne zaangażowania i dostarczyły publiczności wielu pozytywnych emocji. Wyniki konkursu: miejsce 1 – ANTONINA KŁODA miejsce 2 – SZYMON DRÓZD miejsce 3 – MARCEL KRAMER / ALEKSANDER […]

Wiosenny Konkurs Recytatorski Czytaj więcej

Wycieczka przedszkolaków do Cieszyna

W środę starsza grupa z przedszkola wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Cieszyna, będącą odpowiedzią na zaproszenie z Państwowej Szkoły Muzycznej. Już sam początek był dla dzieci niezwykły – spotkaliśmy się na peronie w Bażanowicach, skąd wspólnie wyruszyliśmy pociągiem w podróż pełną wrażeń. Na miejscu dzieci miały okazję poznać ważne punkty na mapie miasta, uczestniczyć

Wycieczka przedszkolaków do Cieszyna Czytaj więcej

XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego w Cisownicy

W piątek, 24 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Cisownicy odbyła się XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego. W wydarzeniu wzięła udział delegacja z naszej szkoły, która godnie nas reprezentowała. Uczniowie wykazali się wiedzą, pomysłowością i świetną współpracą. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze , a rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom 

XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego w Cisownicy Czytaj więcej

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

Obchody Dnia Ziemi świętowaliśmy przez kilka dni, dzieląc je na różnorodne aktywności. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, edukacyjnych oraz tematycznych zadaniach interaktywnych. Nie zabrakło także wspólnego sadzenia kwiatów w naszym przedszkolnym ogrodzie.  Dzięki tym działaniom przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna jest troska o środowisko, jak dbać o przyrodę na co dzień oraz dlaczego warto

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu Czytaj więcej

Mobilna skocznia w Goleszowie

Uczniowie klas 2a oraz 3 z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – spotkaniu z mobilną skocznią narciarską, która zawitała do Goleszowa . Ogromną atrakcją była obecność skoczka narciarskiego Jakuba Kota – byłego reprezentanta Polski, a obecnie działacza i promotora skoków, który prezentował mobilną skocznię w ramach inicjatyw . Dzieci z wielkim

Mobilna skocznia w Goleszowie Czytaj więcej

Program “Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”

Program „Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”, przygotowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. W bieżącym roku szkolnym  biorą w nim udział uczniowie klas szóstych. Ważnym elementem jest umiejętność regulacji emocji oraz radzenia sobie ze stresem, zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu . Jednym ze sposobów rozwijania tej umiejętności są ćwiczenia uważnościowe. Poniżej

Program “Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami” Czytaj więcej

Zajęcia z pierwszej pomocy

Uczniowie klas 4–8 wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy  prowadzonych przez pielęgniarkę  i strażaczkę z OSP Dzięgielów . Zdobyli cenną wiedzę o reagowaniu w sytuacjach zagrożenia, udzielaniu pomocy  oraz wzywaniu służb. Podczas ćwiczeń praktycznych  uczyli się m.in. postępowania przy omdleniach, skaleczeniach i urazach oraz jak zadbać o bezpieczeństwo poszkodowanego do czasu przyjazdu ratowników .

Zajęcia z pierwszej pomocy Czytaj więcej

Wycieczka w ramach innowacji pedagogicznej “Poznaj Polskę na sportowo”

W niedzielę, 19 kwietnia, w ramach innowacji pedagogicznej „Poznaj Polskę na Sportowo”, 50 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w meczu 1 ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków. Na trybunach padł rekord frekwencji – ponad 53 tysiące widzów! Imponująca oprawa, wspólny doping i niesamowita atmosfera stworzyły widowisko na najwyższym poziomie. Wyjazd był świetną okazją, by pokazać

Wycieczka w ramach innowacji pedagogicznej “Poznaj Polskę na sportowo” Czytaj więcej

Wyjście SKKT na Soszów

Wyjście Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w sobotę 18 kwietnia, zaczęło się od wspólnej podróży autobusem , pełnej rozmów i dobrych humorów. Po przyjeździe do Wisły ruszyliśmy na szlak, gdzie od razu zachwyciły nas piękne widoki. Słoneczna pogoda  dodawała energii i sprawiała, że wędrówka była czystą przyjemnością. Po drodze nie zabrakło chwil na orientację w terenie  i

Wyjście SKKT na Soszów Czytaj więcej

Scroll to Top