Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Wydarzenia- z życia przedszkola

20 wrzesień

Dzień przedszkolaka

21 wrzesień

   

W tym dniu nasze dwa oddziały przedszkolne miały swój piknik na boisku obok budynku przedszkola w Puńcowie. Wszyscy wspaniale się bawili. Dzieci przyszły na piknik ze swoimi rodzicami i dziadkami. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

26 wrzesień

Dzień królika

STARSZAKI
Poznanie ważnych informacji na temat królików. Pogadanka na temat zdrowego żywienia. „Królik” – stworzenie wspólnego plakatu; malowanie farbami. Kolorowanie sylwet królików. Nauka piosenki wraz z pokazywaniem „Dwa zajączki małe”. Rozdanie dzieciom opasek z uszami królików.

MALUCHY
Zapoznanie ze środowiskiem życia królików. Odszukiwanie królików na ilustracji wśród innych zwierząt. Łączenie w pary: królik – marchewka, królik – kapusta. „Kicamy jak króliczki” – prezentowanie zachowań królików wg własnego pomysłu. „Króliczki” – wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem plasteliny, waty i gąbeczek namaczanych we farbie.

1 październik

Dzień muzyki

STARSZAKI „Wesołe pszczółki”
Zapoznanie z zapisem nutowym, wartościami rytmicznymi: ćwierćnuta, ósemka, półnuta, cała nuta. Wyklaskiwanie prostych rytmów (indywidualnie lub grupowo). „Jaki instrument słyszysz?” – rozpoznawanie za pomocą słuchu barwy instrumentów odtwarzanych z CD i dopasowywanie do nich odpowiednich obrazków. Wspólne tworzenie „Plakatu muzycznego” – kolorowanie wybranych przez dzieci instrumentów oraz ozdabianie nut na pięciolinii. Zapoznanie z pojęciami: kompozytor, dyrygent, orkiestra. Słuchanie muzyki klasycznej, wyjaśnienie jej znaczenia. „Nuty” – wyklejanie plasteliną.

MALUCHY „Biedronki”
Zapoznanie z charakterystycznymi instrumentami muzycznymi. Rozpoznawanie muzyki: poważnej – rozrywkowej, szybkiej- wolnej, wesołej – smutnej. Wyklaskiwanie prostych rytmów. Improwizowanie muzyki za pomocą ruchów ciała, gestów, mimiki. Zdobienie kredkami sylwety „nutki” wg własnego pomysłu.

9 i 10 październik

W ramach tygodnia pt. „Książka kucharska prosto z natury” grupa „Wesołe pszczółki przygotowywała zdrowe posiłki z warzyw i owoców, które podczas drugiego śniadania zostały skonsumowane ze smakiem. We wtorek przygotowali sok jabłkowo-marchewkowy wyciśnięty ze świeżych owoców za pomocą sokowirówki, a w środę z tych samych składników przygotowali pyszną surówkę. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i mogły poczuć się jak prawdziwi kucharze.

27 październik

Grupa „Wesołe pszczółki” pod opieką Pani Asi i Pani Gosi wzięły udział w Gminnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ciekawym programie okolicznościowym, nasze przedszkolaki recytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś…?”

30 październik

Dnia 30.10.2018 r. w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Dzięgielowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

W mury naszego przedszkola zostało przyjętych dziewięcioro dzieci. Na uroczystości obecna była pani Dyrektor mgr Katarzyna Bogdał, rodzice oraz nauczycielki i personel przedszkola.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.30. W części artystycznej wystąpiły dwie grupy naszych przedszkolaków. „Wesołe Pszczółki” ( grupa dzieci starszych ), zaprezentowała bardzo obszerny program artystyczny, a piosenki, które wykonały, miały w sposób wesoły i przyjemny wprowadzić dzieci młodsze w arkana występów. „Biedronki” ( grupa dzieci młodszych ), zaprezentowała swoje umiejętności, dzieci śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły. Była to ich pierwsza prezentacja przed publicznością, co okazało się ogromnym sukcesem. Dzieci podczas występu były skupione i wesołe. Uważamy nasz występ za bardzo udany. Obraz tego dali nam widzowie podczas gromkich oklasków, które dzieci otrzymywały po każdym występie, a na twarzach rodziców było widać radość i dumę ze swoich dzieci. Po występach artystycznych Pani Dyrektor pasowała nasze dzieci na pełnoprawnych Przedszkolaków. Dzieci otrzymały drobne upominki, w postaci personalizowanych medali, książeczek, kredek i dyplomów.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

9 listopad

W tym dniu w Polsce uczniowie szkół i dzieci z oddziałów przedszkolnych biły REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ. Nasze przedszkolaki również uczestniczyły w tej akcji- nie tylko odśpiewały Hymn Państwowy, ale także wykonały prace plastyczne- powstały piękne godła i flagi narodowe. 

16 listopad

W tym dniu  w Punkcie Przedszkolnym „Wesołe Pszczółki” odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs Wiedzy o Polsce „Kto Ty jesteś?-Polak mały…”W konkursie brało udział 5 drużyn 3-osobowych. Głównym jurorem była Pani Dyrektor mgr Katarzyna Bogdał.

Dzieci brały udział w 12 konkurencjach, w których pojawiały się elementy czytania, liczenia, kojarzenia faktów, umiejętności słuchania. Dzieci wykazały się też niemałą wiedzą historyczną i geograficzną.Przygotowane pytania były trudne, podchwytliwe, jednak dzieci bardzo dobrze sobie z nimi poradziły, były skupione na pracy, zachowywały zasady „zdrowej” konkurencji. 

Spośród 5 drużyn wyłoniono zwycięzców. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody za zajęte miejsca.

Konkurs zakończył się występem grupy „Wesołe Pszczółki”- „DZIĘKUJĘ CI POLSKO”. Był to krótki występ z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Występ ten obejrzały dzieci z grupy „Biedronek”.

23 listopad

Dzieci z oddziału „Wesołe Pszczółki” były dziś na wycieczce w Banku Spółdzielczym i Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie. W Banku dzieci miały możliwość przeliczania pieniędzy specjalnymi maszynkami do bilonu i banknotów. Wysłuchały także prelekcji na temat oszczędzania i tego czym się bank zajmuje. W prezencie dzieci otrzymały świnki skarbonki.

W Muzeum dzieci miały okazje zobaczyć ekspozycje cieszyńskiego muzeum, poznać jego historie oraz zatańczyły na Sali Balowej w rytm dawnej muzyki.

26 listopad

Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych. Dzieci spotkały się z Misiem Puńcusiem, z którym się bawiły, przytulały i spędzały miło czas. Wszyscy w tym dniu przynieśli też swoje ukochane misie. W przedszkolu w tym dniu było mnóstwo zabaw i gier związanych z Misiem. 

6 grudzień

Dziś nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przywitaliśmy Go bardzo serdecznie, zaśpiewaliśmy dla niego piosenki i zatańczyliśmy. Święty Mikołaj przyniósł wszystkim dzieciom prezenty.

13 grudzień

13 grudnia w Punktach Przedszkolnych w Puńcowie odbyły się JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE.  Przedszkolaki wystąpiły dla swoich rodziców i dziadków oraz dla Pani Dyrektor.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przy dźwiękach kolęd. Wszyscy bawili się bardzo dobrze i chętnie odwiedzali nasz kiermasz świąteczny.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

20 grudzień

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych wzięły udział w wieczorze kolęd, który odbył się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Dzięgielowe.

12 styczeń

Nasze przedszkolaki wzięły udział w bardzo miłym spotkaniu  seniorami Puńcowa. Podczas tego spotkania dzieci zaśpiewały kilka piosenek i wykonały układy taneczne dla najstarszych mieszkańców tej miejscowości. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w fotoreportażach gminy Goleszów na stronie naszej gminy można również dowiedzieć się więcej o przebiegu  tego spotkania.

18 styczeń

W naszych Punktach Przedszkolnych odchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Wszyscy wspaniale się bawili- były gry, zabawy, konkursy, tańce i piosenki…oczywiście było także wieeeele Kubusiów Puchatków w naszym przedszkolu.

22 styczeń

W tym szczególnym dniu, nasze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków. W ponad godzinnym programie artystycznym dzieci wyśpiewały serdeczne życzenia, a także dały pokaz swoich umiejętności tanecznych. Po programie artystycznym wszyscy wspólnie zasiedli do świątecznego stołu. 

8 luty

8 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych w Puńcowie wspaniale bawiły się na swoim karnawałowym balu przebierańców.

27 luty

27 lutego w naszych punktach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Misia Polarnego.

Dzieci przyniosły swoje maskotki, obejrzały film o miłości misia polarnego do człowieka, wysłuchały opowiadania na temat życia niedźwiedzi. Wspólnie odpowiadaliśmy na zagadki, oglądaliśmy fotografie oraz wykonywaliśmy prace plastyczne. To by wspaniały dzień.

8 marzec

W tym dniu również nasze przedszkolaki pamiętały o Kobietach, Paniach i Dziewczynkach.

Trzyosobowa reprezentacja z naszego przedszkola pojechała na konkurs informatyczny „Z komputerem za pan brat” do Przedszkola Gminnego w Goleszowie oddział w Cisownicy.

Chłopcy zajęli II miejsce. Od zwycięzców dzielił ich tylko jeden punkt. Zdobyli nagrodę dla przedszkola w postaci gry planszowej, książki i słodyczy, otrzymali również nagrody indywidualne.

13 marzec

Dzień Matematyki: Dzieci rozwiązywały zadania matematyczne na rożnym poziomie trudności, nazywały kształty figur geometrycznych. Pracując w małych grupach, grupach grały w stworzoną przez siebie grę planszową. 

14 marzec

Dzień otwarty w przedszkolu. Naszą placówkę odwiedziły dzieci, które od września 2019 będą pełnoprawnymi przedszkolakami. Dzieciaki brały odział w zajęciach grupy Biedronek. Wspólnie z dziećmi wykonały prace plastyczną. A na pamiątkę spędzonego wspólnie czasu dostały drobny upominek w postaci MISIA. Mamy nadzieję, że po tej wizycie najmłodsze dzieci z ogromną radością będą chodziły do naszego przedszkola.

15 marzec

Dzieci z grupy Wesołych Pszczółek założyły swoją pierwszą hodowlę fasolek. Teraz będziemy obserwować nasze przyrodnicze doświadczenie.

21 marzec

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nasze przedszkolaki wykonały Marzannę, a następnie pożegnały zimę i powitały wiosnę.

MARZANNA MARZANNA BARDZO BRZYDKA PANNA
JAK JA SPALIMY TO BĘDZIE KONIEC ZIMY.

27 marzec

Ciekawe zajęcia w grupie Wesołych Pszczółek- to były prawdziwe kosmiczne eksperymenty.

28 marzec

Tego dnia w naszym przedszkolu poczuliśmy, że matematyka może być wspaniałą zabawą. Dzieci przeliczały, łączyły w pary oraz wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne- nawlekały koraliki na sznurek.