Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dzięgielowie
Aktualności

Wyjście SKKT na Rysiankę
W sobotę Szkolne Kółko Krajoznawczo-Turystyczne wybrało się na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym. Tym razem nasza trasa prowadziła ze Złatnej Huty na Rysiankę, a następnie na Halę Lipowską. Choć towarzyszył nam spory upał, wszyscy dzielnie pokonali trasę i dotarli do celu. Wycieczka była nie tylko okazją do podziwiania pięknych beskidzkich krajobrazów, ale także sprawdzianem

„Tydzień dla bezpieczeństwa” w naszej szkole
Ubiegły tydzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku – nad morzem, w górach, nad jeziorami oraz podczas różnych form aktywnego spędzania czasu . W ramach akcji w każdej klasie odbywały się różnorodne zajęcia, warsztaty, pogadanki i aktywności dostosowane do wieku uczniów . Dzięki temu

Tydzień dla Bezpieczeństwa w naszym przedszkolu
Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem bezpieczeństwa! Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach, dzięki którym zdobyły cenną wiedzę oraz praktyczne umiejętności. Bezpieczeństwo na drodze – rozmawialiśmy o zasadach ruchu drogowego, bezpiecznym poruszaniu się pieszo, na rowerze i hulajnodze. Dzieci poznały również nowe przepisy dotyczące obowiązku jazdy w kasku dla osób do 16. roku

Wycieczka klasy 2a
W środę klasa 2a wybrała się na pieszą, integracyjną wycieczkę do Goleszowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od odświeżającego spaceru przez las, który doprowadził nas na malownicze wzgórze Wyrchgóra. Stamtąd zeszliśmy w kierunku historycznych rejonów Goleszowa, mijając dawną skocznię oraz Zbiornik TON. Po dawce natury i historii przyszedł czas na przyjemności! Najpierw zatrzymaliśmy się na pyszne lody, a

Wycieczka Przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie
Nasze przedszkolaki miały okazję odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji i cennej wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci zwiedziły obiekt, poznały codzienną pracę strażaków oraz z bliska obejrzały wozy bojowe i specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Ogromne zainteresowanie wzbudziły opowieści o akcjach ratowniczych oraz możliwość zobaczenia miejsc, z których strażacy wyruszają

II TURNIEJ MUNDIALOWY W PIŁKARZYKI
Co 4 lata – przy okazji piłkarskich mistrzostw świata – odbywa się w naszej szkole Mundialowy Turniej w Piłkarzyki. W tym roku rozegraliśmy kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia! Do rywalizacji przystąpiło około 50 uczniów, którzy reprezentowali różne kraje świata. Nie zabrakło sportowych emocji, dopingu i kreatywności – część uczestników wystąpiła nawet w barwach narodowych swoich