Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dzięgielowie
Aktualności

Wycieczka klasy 2a
W środę klasa 2a wybrała się na pieszą, integracyjną wycieczkę do Goleszowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od odświeżającego spaceru przez las, który doprowadził nas na malownicze wzgórze Wyrchgóra. Stamtąd zeszliśmy w kierunku historycznych rejonów Goleszowa, mijając dawną skocznię oraz Zbiornik TON. Po dawce natury i historii przyszedł czas na przyjemności! Najpierw zatrzymaliśmy się na pyszne lody, a

Wycieczka Przedszkolaków do Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie
Nasze przedszkolaki miały okazję odwiedzić Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, gdzie czekało na nie mnóstwo atrakcji i cennej wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci zwiedziły obiekt, poznały codzienną pracę strażaków oraz z bliska obejrzały wozy bojowe i specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Ogromne zainteresowanie wzbudziły opowieści o akcjach ratowniczych oraz możliwość zobaczenia miejsc, z których strażacy wyruszają

II TURNIEJ MUNDIALOWY W PIŁKARZYKI
Co 4 lata – przy okazji piłkarskich mistrzostw świata – odbywa się w naszej szkole Mundialowy Turniej w Piłkarzyki. W tym roku rozegraliśmy kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia! Do rywalizacji przystąpiło około 50 uczniów, którzy reprezentowali różne kraje świata. Nie zabrakło sportowych emocji, dopingu i kreatywności – część uczestników wystąpiła nawet w barwach narodowych swoich

Wycieczka klas 7 i 8
Klasy 7 i 8 spędziły niezapomniany czas podczas wycieczki do Kielc i w Góry Świętokrzyskie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kadzielni – jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc w Kielcach, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe formacje skalne i piękne widoki. Kolejnym punktem programu była wyprawa na Łysą Górę, która wymagała od nas nieco wysiłku, ale satysfakcja ze

Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „My się zimy nie boimy!? – wspomnienia zimy na Śląsku Cieszyńskim z lat 1945–1995”,
Maksymilian Kruszy, uczeń klasy VIII naszej szkoły, otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Historycznym „My się zimy nie boimy!? – wspomnienia zimy na Śląsku Cieszyńskim z lat 1945–1995”, objętym Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Cieszyńskiego Janiny Żagan oraz Burmistrz Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz. To wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ Maksymilian został wyróżniony w tym konkursie już po raz czwarty.

Wycieczka klasy 6a
Naszą przygodę rozpoczęliśmy przejazdem autobusem na Równicę. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji – największe emocje dostarczył park linowy, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją odwagę, sprawność i dobrą współpracę z kolegami i koleżankami. Nie zabrakło również świetnej zabawy na torze saneczkowym, który dostarczył wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń! Po aktywnie spędzonym czasie przyszedł