Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Dzięgielowie

Aktualności

Piknik klasy 1B

Wspólnie spędziliśmy wspaniały czas w szkolnym ogrodzie, pełen uśmiechów, zabawy i pozytywnej energii. Dzieci miały okazję integrować się podczas gier planszowych oraz wspólnych aktywności na świeżym powietrzu. To był dzień pełen radości.

Czytaj więcej

Program “Rówieśnicy”

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w programie „Rówieśnicy”. Program był okazją do: budowania więzi i wspólnoty jako podstawowego czynnika chroniącego przed przemocą; rozwijania empatii ; wzmacniania postaw reagowania i odpowiedzialności za atmosferę w grupie ; edukacji na temat bezpieczeństwa online  oraz świadomego, konstruktywnego korzystania z Internetu  i ochrony prywatności . 

Czytaj więcej

Odwiedziny przedstawiciela Polskiego Związku Łowieckiego

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Polskiego Związku Łowieckiego, który przeprowadził dla dzieci niezwykle interesujące warsztaty przyrodnicze.  Przedszkolaki miały okazję poznać mieszkańców polskich lasów, dowiedzieć się, jak zmienia się przyroda w ciągu roku oraz jaką rolę w ochronie środowiska pełnią myśliwi. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o zwyczajach leśnych zwierząt, oglądały przygotowane eksponaty i aktywnie

Czytaj więcej

Ogólnopolski programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Uczniowie klas 1–3 wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Podczas zajęć dzieci zdobywały wiedzę na temat ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, ekologii oraz szacunku do przyrody. Poprzez ciekawe zadania, zabawy i doświadczenia uczyły się, jak dbać o naturę na co dzień i jak być odpowiedzialnym przyjacielem naszej planety. Dziękujemy wszystkim uczniom za

Czytaj więcej

Dzień z wychowawcą

 Środa, 24 czerwca, upłynęła pod znakiem Dnia z Wychowawcą!  To był wyjątkowy czas pełen wspólnych wyjazdów, odkrywania ciekawych miejsc, rozmów, śmiechu i integracji.  Klasy 1a i 1b odwiedziły Goleszów. Klasy 2a i 2b wybrały się do Pszczelego Miasteczka w Dzięgielowie.  Klasa 3 spędziła dzień na szkolnym pikniku, korzystając z gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej

Pożegnanie klasy 3

Klasa 3 zakończyła swoją wspólną szkolną przygodę w wyjątkowy sposób!  Z tej okazji odbyło się integracyjne ognisko, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele . Nie zabrakło pysznego jedzenia, dmuchańca, zabaw i emocjonujących bitew na balony z wodą.  Wieczorem na dzieci czekała kolejna atrakcja – nocowanie w szkole. Był to czas pełen śmiechu, wspólnych rozmów

Czytaj więcej
Scroll to Top