„Rosnę z matematyką”

Na ostatnich zajęciach w ramach projektu „Rosnę z matematyką” nasze przedszkolaki wyruszyły w smakowitą podróż po świecie liczb i miar podczas bloku „Matematyka w kuchni”. 

Dzieci przygotowywały owocowe szaszłyki, podczas których przeliczały elementy od 1 do 10, ćwicząc liczenie w praktyce.  Kolejnym kulinarnym wyzwaniem były bananowe ciasteczka.  Podczas ich przygotowywania mali kucharze poznawali podstawowe pojęcia związane z wagą i miarą – mierzyli składniki miarkami oraz ważyli je na wadze elektronicznej, zapoznając się z gramami i kilogramami. 

Zajęcia pokazały, że matematyka  może być nie tylko przydatna, ale również smakowita! Dzięki wspólnej zabawie dzieci uczyły się liczyć, mierzyć i ważyć, rozwijając przy tym swoje umiejętności praktyczne oraz logiczne myślenie.

Scroll to Top