XX Piknik Rodzinny i Otwarcie Gminnego Placu Zabaw

XX Piknik Rodzinny i Otwarcie Gminnego Placu Zabaw – wyjątkowe święto naszej społeczności! 

Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter – połączyliśmy jubileuszowy XX Piknik Rodzinny z uroczystym otwarciem Gminnego Placu Zabaw w Dzięgielowie.

Choć poranek nie napawał optymizmem…  ulewne deszcze, ciężkie chmury i niepewność towarzyszyły nam aż do południa…

…to jakby na przekór wszystkiemu – od godziny 14:00 nad Dzięgielowem zaświeciło piękne słońce!  A razem z nim nasze wspólne świętowanie.

Uroczystość rozpoczął dostojny polonez w wykonaniu klasy 8, który wprowadził nas w podniosły i wzruszający nastrój. Pani Dyrektor przywitała Sylwia Cieślar – wójt Gminy Goleszów, a we wspólnym imieniu współorganizatorów zaproszonych gości: 

Wicemarszałek Województwa Śląskiego Panią Joanna Bojczuk,

Radną Sejmiku Województwa Śląskiego Panią Katarzyna Twardzik,

Przewodniczącą Rady Gminy Goleszów Panią Elżbieta Duraj,

Radnych Gminy Goleszów oraz sołtysów z Dzięgielowa, Lesznej i Puńcowa.

Swą obecnością zaszczycili nas także pracownicy Gminy Goleszów oraz wielu sponsorów tego święta.

Następnie wspólnie udaliśmy się na teren Gminnego Placu Zabaw w Dzięgielowie, gdzie odbyło się jego uroczyste otwarcie. ✂️

Podczas tej wyjątkowej chwili Pani Wicemarszałek podkreśliła, jak cenne są lokalne inicjatywy oraz jak wiele radości przynoszą dzieciom miejsca stworzone z myślą o ich wspólnej zabawie i rozwoju.

Pani Wójt z wdzięcznością mówiła o wsparciu, jakie otrzymała Gmina przy realizacji tego projektu, dzięki któremu w Dzięgielowie powstała piękna przestrzeń sprzyjająca integracji, spotkaniom i budowaniu relacji.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi radość tego momentu podkreślił taniec uczennic klas 4–6  oraz zabawa dzieci na placu zabaw i rolkowisku. 

Po powrocie do szkolnego ogrodu nadszedł czas na kolejne ważne i piękne momenty naszej uroczystości.

Jednym z nich było uroczyste wręczenie statuetek „Przyjaciel Szkoły”.

To wyjątkowe wyróżnienie otrzymały osoby, które od wielu lat – niemal od początku naszej piknikowej historii – są blisko naszej szkoły i zawsze możemy na nie liczyć.

💚 Pani Diakon Helena Gajdacz

💚 Pani Gertruda Proksa

💚 Pan Jerzy Franek

Z życzliwością, otwartością i ogromnym sercem towarzyszą naszej społeczności – dobrym słowem, radą, pomocą i obecnością.

Dzięki takim osobom szkoła staje się czymś więcej niż miejscem – staje się prawdziwą wspólnotą.

Z całego serca dziękujemy za dobro, które wnosicie w nasze codzienne życie 💚

Część artystyczna w tym roku była szczególnie wyjątkowa – wszystko odbywało się w klimacie „W ogrodzie naszych marzeń” 🌿

Na scenie pojawiły się występy wszystkich klas – piosenki, scenki i tańce, które tworzyły spójną opowieść o marzeniach, wartościach i codzienności młodych ludzi.

Uczniowie pokazali, jak wygląda świat pełen dobra, przyjaźni i wzajemnego szacunku, ale także zwrócili uwagę na wyzwania współczesności – pośpiech, chaos czy życie przeniesione do świata wirtualnego.

W tych wszystkich występach wybrzmiewało jedno ważne przesłanie – że prawdziwy „ogród marzeń” tworzymy razem, poprzez relacje, dobre słowa i wspólne działania.

Pięknym zwieńczeniem tej części była wspólna piosenka wszystkich uczniów, która poruszyła serca i podkreśliła wartość bycia razem. Bo najważniejsze jest to, by iść razem – krok w krok.

W szkolnym ogrodzie na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji: 

* dmuchańce i dmuchane boisko

*występy dzieci i młodzieży

* pokaz magika i szczudlarza

* zagroda ze zwierzętami

* zwierzęta egzotyczne

* jazda konna

* pokaz strażacki

* nauka tańca

* warsztaty dla dzieci

* oraz bogato zaopatrzony bufet

Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. 

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów:

💛 Gmina Goleszów

💛 Firma Aldo Producent stolarki PVC i ALU

💛 Bank Spółdzielczy w Cieszynie Grupa BPS

💛 Firma Ogólnobudowlana Klimas

💛 Firma Fol- Bud Marek Targosz

💛 Firma Diehl Metering

💛 Firma MM Moroszczuk akcesoria meblowe

💛 Firma Florys Ryszard Florczykiewicz

💛 Kwiaciarnia Azalia 

💛 RKS Goleszów 

💛 Rodzinne Gospodarstwo Musioł Tradycyjne Wyroby 

💛 Piekarnia Rejonowej Spółdzielni Samopomoc  Goleszów 

💛 Firma Tommy Cafe

💛 Firma sprzątająca Świetliki 

💛 Mleczarnia Bażanowice 

💛 Firma Dyrda &Pońc Fotografia 

💛 Studio Figura Cieszyn

💛 Firma Jerzy Sp.z o.o.

💛 Sklep odzieżowy Pretty Girl Odzież Damska 

💛 OSP Puńców 

💛 OSP Leszna Górna 

💛 LKS Tempo Puńców

💛 LKS Lesznianka Leszna Górna

💛 Parafia Rzymskokatolicka Goleszów

💛 Owczarnia Agroturystyka Zorychta 

💛 Sylwia i Aleksander Pniok 

💛 Sztuka Piękna Karolina Francuz

💛 Andrzej Giska i Sylwia Białobrzewska-Giska

💛 I-fal

💛 Pizzeria Palermo

💛 Restauracja WIP

💛 Depil concept

💛 Klub Sportowy Cieszyn 

💛 Kiddy Park

💛 House of Beauty by Julia Plinta,

💛 Studio Prestige, 

💛 Galeria Piękna Och Beauty 

💛 Pychomania & ura

💛 WEA Tapicersto Stolarstwo

 

Bez Waszego wsparcia, życzliwości i zaangażowania to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Dziękujemy za każdy gest, pomoc i obecność! 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia – uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.

To dzięki Wam nasz szkolny ogród znów wypełnił się radością. 

Do zobaczenia za rok! 

Scroll to Top