Muzeum Auschwitz-Birkenau

Pobyt uczniów klasy ósmej w Muzeum Auschwitz-Birkenau była ważnym podsumowaniem lekcji o Auschwitz i Shoah.  

Wizyta w tym miejscu skłoniła nas do refleksji nad wartością życia, wolności i pokoju.  Uświadomiła nam, do czego mogą prowadzić nienawiść, brak tolerancji i pogarda wobec drugiego człowieka. Auschwitz pozostaje symbolem przestrogi przed nienawiścią i brakiem człowieczeństwa.  Jest ważnym  symbolem pamięci i przypomina o obowiązku szacunku wobec wszystkich ludzi, niezależnie od ich pochodzenia, religii czy poglądów.

Scroll to Top