Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

800 – lecie Puńcowa

800 – lecie Puńcowa 7 sierpnia 2023

W minioną sobotę, 5 sierpnia 2023, Puńców obchodził niesamowite urodziny – 800 lat od pojawienia się pierwszej wzmianki o naszej miejscowości. Z tej okazji odbyły się wspaniałe uroczystości, w których wzięło udział wielu gości na czele z Panią Wójt naszej gminy Sylwią Cieślar, przedstawicielami władz państwowych i duchowieństwa. Nie mogło tam też zabraknąć naszego Przedszkola Publicznego w Puńcowie.

Świętowanie rozpoczęło się nabożeństwem ekumenicznym w kościele rzymskokatolickim w Puńcowie, następnie przeszliśmy wspólnie w korowodzie do ławeczki jubileuszowej i kamienia upamiętniającego te obchody. Tam złożono kapsułę czasu, w której znalazło się wiele cennych pamiątek z obecnego czasu. Do kapsuły włożono także List do Przyszłych Pokoleń przygotowany przez nasze przedszkole. Po złożeniu Kapsuły nasze przedszkolaki wykonały utwór „Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna”.

 

Po uroczystościach przy kamieniu i ławeczce przeszliśmy wspólnie w korowodzie na boisko LKS Tempo Puńców, gdzie kontynuowano te wielkie urodziny. W korowodzie naszą placówkę bardzo licznie reprezentowały przedszkolaki z całymi rodzinami. W czasie części oficjalnej Pani Dyrektor Katarzyna Bogdał odebrała nagrodę i gratulacje za wkład pracy na rzecz środowiska lokalnego.

            

Nasze przedszkole w czasie tego wielkiego święta miało swoje stoisko z pysznościami przygotowanymi przez rodziców i pracowników przedszkola. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w udział naszego przedszkola w obchody tego pięknego jubileuszu.

Zachęcamy do obejrzenia pełnych fotoreportaży z tej uroczystości na stronie naszej gminy.
https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-czesc-1

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-odsloniecie-kamienia-i-laweczki-jubileuszowej-oraz-zlozenie-kapsuly-czasu-czesc-2 

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-uroczystosci-na-jubileuszowej-scenie-czesc-3

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-koncert-baciarow

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-pokazy-strazackie-beskidzkie-zboje-cz-5

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-czesc-7-licytacja-koszulki-pokaz-laserowy

https://www.goleszow.pl/fotoreportaz/800-lecie-puncowa-czesc-8-zdjecia-z-drona

Fot. ze strony Urzędu Gminy Goleszów