Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Dzień Europejski

Dzień Europejski 9 października 2019

8 października w naszej szkole było międzynarodowo. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Europejski, podczas którego klasy 2-8 zaprezentowały wylosowane przez siebie kraje. Ten dzień wspaniale wpisał się w trwającą akurat w tym czasie wymianę polsko-niemiecką, zatem i goszczący w naszej szkole uczniowie z  Niemiec zobaczyli wiele ciekawych przedstawień i skosztowali wielu dań podczas poszczególnych prezentacji.

Jako pierwsza zaprezentowała się klasa II z prezentacją o Niemcach. Było wiele ciekawych rekwizytów, elementy gry w piłkę, bardzo interesująca prezentacja multimedialna i piękne plakaty.

Klasa III przybliżyła wszystkim Grecję, fakty historyczne, geograficzne i kulturowe. Mogliśmy również posmakować greckich specjałów.

Klasa IV w prezentacji multimedialnej pokazała ważne informacje o Włochach. Prócz tego uczniowie zabrali nas na moment do Werony, by przyjrzeć się historii Romea i Julii.

Klasa V opowiedziała nam co nieco o Słowacji, ciekawostkach związanych z tym krajem i przyrodzie.

Klasa VI swą prezentację o Polsce rozpoczęła tańcząc Poloneza. Pokazali również film o pięknie Polski, zaprezentowali plakaty i poczęstowali sporą ilością polskich dań.

Klasa VII zaprezentowała Czechy. Rozpoczęli od przybliżenia ważnych faktów, a zakończyli charakterystycznym i znanym przez Polaków utworem Jożin z Bażin. Swą prezentację zakończyli poczęstunkiem.

Klasa VIII przedstawiała Hiszpanię. Nie mogło więc zabraknąć flamenco, piłki nożnej, corridy i ciekawostek na temat kraju. Uczniowie również pamiętali o małym  poczęstunku.

To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, kreatywności i dzielenia się wiedzą. Mamy nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają część z usłyszanych faktów.

Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na stronie naszej szkoły.

Tekst: W.G.

Zdjęcia: K. Bogdał, A. Fiedor, W. Glajc