Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

Matematyczne podróże klas 7-8 w listopadzie

Matematyczne podróże klas 7-8 w listopadzie 4 grudnia 2020

Zespół projektowy podczas spotkań i dyskusji matematycznych online, zajmował się poznaniem sztuk układanek związanych z polami prostokątów SHIKAKU z  Dalekiego Wschodu.

 

Zaproponowano rozszerzenie w ramach promocji tematu tej unikalnej zagadki dla klas 8. Wszyscy ósmoklasiści w związku z tym wzięli udział w godzinie „kodowania” pól prostokątów online z wykorzystaniem stron WWW z konkursem i platformy Classrom.

Na zajęciach zdalnego nauczania uczniowie wraz z członkami zespołu projektowego zajmowali się promocją matematyki i projektu Potęga poprzez wykonywanie prac graficznych z wykorzystaniem odpowiednich programów.

Członkowie zespołu projektowego wraz z innymi uczniami zostali zachęceni do oglądania prezentacji z metodą potęgowania wywodzącą się z Shaolin wykorzystywana przez mnichów. 

Stanowi to przygotowanie do zorganizowania Mistrzostw w Potęgowaniu ta metodą, które zorganizowane zostaną w pierwszym tygodniu grudnia w formie stacjonarnej w szkole.

Wszystkie przedsięwzięcia – także udział uczniów klas 7-8 w ogłoszonym konkursie sztuczek matematycznych i konkursie fotograficznym dotyczącym matematyki w otoczeniu jest zauważalnym wynikiem zainteresowania matematyką jakie osiąga się poprzez uczestnictwo w projekcie Potęga.