Uczniowie
Rodzice
Przedszkole
Szkoła

ZIELONA PRACOWNIA OTWARTA!

ZIELONA PRACOWNIA OTWARTA! 17 listopada 2023

Środa 15 listopada na trwałe zapisała się w historii naszej szkoły. To tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni 2023. Już wiosną informowaliśmy o otrzymaniu przez Gminę Goleszów środków na realizację projektu ‘Nasza Planeta jest w naszych rękach” w ramach Konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś” – mówił Mały Książę.

Właśnie nauka odpowiedzialności za Ziemię była jedną z idei utworzenia Zielonej Pracowni.

To dzięki takim przedsięwzięciom jak „Zielona Pracownia’2023” kształcenie przyrodnicze może mieć właściwy i jednocześnie nowoczesny wymiar. Wykorzystanie atrakcyjnych metod i form pracy czyni z edukacji przygodę opartą na odkrywaniu, eksperymentowaniu i poszukiwaniu, a z każdego ucznia odkrywcę i badacza.

Konkurs „Zielona pracownia 2023” stał się też doskonałą okazją do poszukiwania najbardziej owocnych sposobów na wszechstronny rozwój uczniów. Dzięki otwartości, pomysłowości, gotowości do podejmowania nowych wyzwań przez nauczycieli możemy dzisiaj z dumą powiedzieć, że w naszym małym Dzięgielowie „Zielona pracownia 2023 jest na miarę XXI wieku.

Dlatego też serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasza Bednarka za wyróżnienie naszego projektu w Konkursie oraz przyznanie środków na jego realizację. Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce Pani Wójt Gminy Goleszów Sylwii Cieślar. To dzięki zgłoszeniu naszej placówki do projektu nasza szkolna społeczność mogła wzbogacić się o nowoczesną pracownię.

Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność – Prezesowi WFOŚiGW Panu Tomaszowi Bednarkowi, Pani Wójt Sylwii Cieślar, przedstawicielowi Kuratorium Oświaty w Katowicach Pani Wizytator Agacie Franek, Przewodniczącej Rady Gminy Pani Elżbiecie Duraj, Pani Sekretarz Jolancie Bujok, dyrektorom placówek oświatowych, Rodzicom i wszystkim uczestnikom naszej uroczystości.