Aktualności

Akademia z okazji świąt majowych

W czwartek 30 kwietnia, uczniowie klas 6  przygotowali wyjątkową Akademię z okazji świąt majowych. Podczas apelu przypomnieli najważniejsze wydarzenia i wartości związane z historią naszego narodu oraz ojczyzny. Cała społeczność szkolna z dumą odśpiewała hymn narodowy, podkreślając wagę tych uroczystych chwil. Nie zabrakło wzruszających występów, patriotycznych pieśni i chwili refleksji nad znaczeniem wolności, jedności i […]

Akademia z okazji świąt majowych Czytaj więcej

„Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”, opracowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, we współpracy ze specjalistami zdrowia psychicznego, były zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia. Uczniowie mieli okazję stworzyć własną „receptę na zdrowie” , z uwzględnieniem znaczenia zdrowych nawyków i zachowań.  

„Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami” Czytaj więcej

Apel pełen nagród

Piątek 24 kwietnia był dniem pełnym ważnych wydarzeń. Tego dnia odbył się uroczysty apel szkolny, podczas którego podsumowano wcześniejsze aktywności i konkursy. Szczególne miejsce zajęło wręczenie nagród  za osiągnięcia sportowe oraz udział w zabawach organizowanych przez samorząd szkolny. MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ  1. Igor Prochor, Dawid Przeliorz, Tymek Nieboras, Gracjan Pinta, Szymon Drózd 2. Mati

Apel pełen nagród Czytaj więcej

Wiosenny Konkurs Recytatorski

W piątek, 24 kwietnia, w naszej szkole odbył się wiosenny konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali piękne utwory o tematyce wiosennej, w tym „Ptasie radio” autorstwa Julian Tuwim. Występy były pełne zaangażowania i dostarczyły publiczności wielu pozytywnych emocji. Wyniki konkursu: miejsce 1 – ANTONINA KŁODA miejsce 2 – SZYMON DRÓZD miejsce 3 – MARCEL KRAMER / ALEKSANDER

Wiosenny Konkurs Recytatorski Czytaj więcej

Wycieczka przedszkolaków do Cieszyna

W środę starsza grupa z przedszkola wybrała się na wyjątkową wycieczkę do Cieszyna, będącą odpowiedzią na zaproszenie z Państwowej Szkoły Muzycznej. Już sam początek był dla dzieci niezwykły – spotkaliśmy się na peronie w Bażanowicach, skąd wspólnie wyruszyliśmy pociągiem w podróż pełną wrażeń. Na miejscu dzieci miały okazję poznać ważne punkty na mapie miasta, uczestniczyć

Wycieczka przedszkolaków do Cieszyna Czytaj więcej

XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego w Cisownicy

W piątek, 24 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Cisownicy odbyła się XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego. W wydarzeniu wzięła udział delegacja z naszej szkoły, która godnie nas reprezentowała. Uczniowie wykazali się wiedzą, pomysłowością i świetną współpracą. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze , a rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w przyjaznej atmosferze.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom 

XX Edycja Gminnego Konkursu Matematyczno-Ekologicznego w Cisownicy Czytaj więcej

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

Obchody Dnia Ziemi świętowaliśmy przez kilka dni, dzieląc je na różnorodne aktywności. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, edukacyjnych oraz tematycznych zadaniach interaktywnych. Nie zabrakło także wspólnego sadzenia kwiatów w naszym przedszkolnym ogrodzie.  Dzięki tym działaniom przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna jest troska o środowisko, jak dbać o przyrodę na co dzień oraz dlaczego warto

Dzień Ziemi w naszym przedszkolu Czytaj więcej

Mobilna skocznia w Goleszowie

Uczniowie klas 2a oraz 3 z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu – spotkaniu z mobilną skocznią narciarską, która zawitała do Goleszowa . Ogromną atrakcją była obecność skoczka narciarskiego Jakuba Kota – byłego reprezentanta Polski, a obecnie działacza i promotora skoków, który prezentował mobilną skocznię w ramach inicjatyw . Dzieci z wielkim

Mobilna skocznia w Goleszowie Czytaj więcej

Program “Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”

Program „Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami”, przygotowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. W bieżącym roku szkolnym  biorą w nim udział uczniowie klas szóstych. Ważnym elementem jest umiejętność regulacji emocji oraz radzenia sobie ze stresem, zarówno na poziomie ciała, jak i umysłu . Jednym ze sposobów rozwijania tej umiejętności są ćwiczenia uważnościowe. Poniżej

Program “Zdrowie i emocje – skrzynka z narzędziami” Czytaj więcej

Scroll to Top